• Melkio Mokykla

Darželis

Mūsų darželis – tai jaukūs namai gamtos apsuptyje, kur vaikai kartu su auklėtojomis kuria ramų kasdieninį gyvenimą, kol tėvai nudirba būtinus darbus. Gyvename ramiai ir iš lėto. Užtenkame laiko stebėti takeliu ropojantį vabalą, užbaigti valgyti sriubą savo tempu ar palaukti, kol vaikas pats apsiaus batus. Vyresni vaikai mokosi padėti mažesniems, o mažesnieji mokosi paprašyti pagalbos.

Pagrindinė dienos užduotis – pajausti save, savo norus, ribas ir suvokti, kad ir kiti visą tai turi ir jaučia taip pat. Tyrinėdami, pastebėdami, aptardami įvairias emocijas ir jausmus, įžengiame į bendruomeninį pasaulį, kur atsiranda ne tik „aš“ ir „mano“, bet „mes“ ir „mūsų“. Tai erdvė, kurioje mokomės visko: kaip padėti, atjausti, palaukti savo eilės, paduoti ranką ar tiesiog ištarti: „Suprantu tave, man irgi taip yra buvę“.
Auklėtojos yra neatskiriama mažosios bendruomenės dalis, kuri nukreipia, palaiko, pataria, parodo savo pavyzdžiu, kartu išgyvena ir išbūna, tačiau neskubina, neatlieka užduočių už vaiką, geba išlaukti ir palydėti iki tikslo. Auklėtoja – tai suaugęs draugas, nubrėžiantis išorines ribas, kuriose vaikai turi laisvę kurti savo kasdieninį gyvenimą. Tačiau, iškilus klausimui, reikalui ar prireikus paguodos, auklėtoja yra ta užuovėja, kur vaikas bus apsuptas reikiamu dėmesiu ir šiluma.

• Darželyje nėra blogo oro! Visais metų laikais, visokiais orais tyrinėjame gamtą, aišku, su tam pritaikytais drabužiais ir batais. Nebijome purvo, gyvūnų, ilgų žygių, lipame, ropščiamės, taškome, čiuožiame, sodiname, renkame uogas, kuriame laužus, maudomės, bėgiojame basomis ir darome daugybę kitų įdomių dalykų lauke.
  • Stengiamės, kad darželyje naudojamos priemonės ir žaislai būtų iš natūralių medžiagų. Žaislus ir knygas atrenkame, vengiame smurtinių žaislų ir vaizdų.
  • Draugaujame su nuoboduliu, nes, pažinus nuobodulį ir įveikus „nėra ką veikti“, prasideda tikroji vaikų kūryba, išsilaisvina vaizduotė ir sunku net nuspėti, kuo gali virsti medinė lazdelė ar stiklo rutuliukų krepšelis.
  • Darželyje taip pat turime savo mažų ritualų, pasakų, muzikos, šokių ratelių, švenčių, kuriuos išgyvenalme sukdami pasikartojantį metų, savaitės ir dienos ritmą.
  • Darželyje kartu su ikimokyklinukais gyvena ir priešmokyklinukai. Jų veiklos yra integruotos į bendras veiklas, tačiau du kartus per savaitę vyksta atskiri užsiėmimai, kur giliau pažindinamės su raidžių ir skaičių pasauliu.
Darželis atveria duris 8 valandą.
Smagu sutikti šiltą auklėtojos šypseną ir draugus gamtos apsuptyje ir atsiverti naujiems atradimams.
8:00 - 9:30 - pasitikimas, laisvų žaidimų metas.
9:30 - 9:45 - tvarkymasis.
9:45 - 10:15 - pusryčiai.
10:15 - 10:30  - ryto ratas.
10:30 - 11:00 - darbeliai, kūrybinis užsiėmimas arba ėjimas į lauką.
11:00 - rengiamės į lauką.
11:00 (10:30) - 12:10 - žaidimai lauke.
12:10 - grįžimas į vidų.
12:20 - pirštukų žaidimai.
12:30 - 13:00 - pietūs
13:00 - 13:30 - ruošimasis miegui, knygelių vartymas, pasaka.
14:00 - 15:20 - poilsio, ramybės metas.
15:20 - 15:40 - kėlimasis.
15:40 - 16:30 - laikas, kai vaikai mėgsta pasiniurkyti ant kelių, pasėdėti ir pažiūrėti į vieną tašką, ramus buvimas, savotiška meditacija ar laisvi žaidimai.
16:30 - 17:00 - pavakariai.
17:00 - 18:00 - laisvų žaidimų metas, laukiame tėvelių.